اجاره کلبه در سوباتان :

اجاره کلبه در سوباتان : تا به حال پای پیاده از محل سکونت‌تان تا دریاچه قدم زده‌اید؟ در دشت‌های بی پایان  و سبز با گله اسب‌های وحشی دویده و با گوسفندهای سفید شاخدار سلفی گرفته‌اید؟ دشت‌های شقایق و گل‌های وحشی بهار و تابستان را لمس کرده‌اید؟ بوییده‌اید؟ نفس کشیده‌اید درسبزی بی‌پایان دشت؟ و بعد دل‌تان بخواهد در آن دشت بی‌انتها بدوید؟… اینجا سوباتان است.اگر می خواهید تمام این لحظات را در بهار لمس کنید برای تهیه اقامت در سوباتان و کرایه پاترول به سوباتان با این شماره تماس بگیرید.

09114481870

اقامت در سوباتان

در فصل بهار و تابستان که گردشگران زیادی به این منطقه سفر می کنند، پس به همین دلیل قیمت اجاره کلبه در سوباتان و ویلا ها تقربا دو برابر می شود. بنابراین اگر با قیمت های بسیار زیاد مواجه شدید تعجب نکنید. برای لذت بردن از طبیعت و تجربه حس بی نظیر کمی دست به جیب شوید.

اجاره کلبه در سوباتان

اجاره کلبه چوبی در سوباتان

برای اقامت در سوباتان می‌توانید روی اجاره کلبه در سوباتان حساب کنید. این کلبه‌های چوبی که به طور پراکنده در دشت‌های خرم سوباتان ساخته شده‌اند به نوعی یکی از نمادها و زیبای‌های اصلی سوباتان تبدیل شده‌اند و اکثرا برای اقامت در سوباتان برای  گردشگران محیا و آماده میزبانی از مسافران هستند.

اجاره کلبه در سوباتان

اجاره کلبه در سوباتان

اجاره خانه روستایی در سوباتان

ییلاق سوباتان به دلیل قرار گرفتن در در بالاترین نقطه از کوهستان و ابرها چشم انداز بسیار فوق العاده ای دارد و برای کسانی که میخواهند چند روزی به دور از زندگی شهری باشند و لذت اقامت در خانه روستایی در سوباتان  را تجربه کنند پیشنهاد می دهیم سفر به سوباتان را انتخاب کنند.

اجاره کلبه در سوباتان

اجاره کلبه در سوباتان

اقامتگاه در سوباتان

سوباتان گاز کشی، برق کشی و آب لوله کشی ندارد!. برق روستا توسط موتور برق تامین می‌شود و آب روستا از چشمه‌ها تامین می‌گردد. پوشش آنتن دهی بسیار ضعیف است و تنها در مکان‌های مرتفع امکان برقراری تماس وجود دارد. در سوباتان عابربانک و کارتخوان وجود ندارد و بهتر است پول نقد به اندازه کافی با خود همراه داشته باشید.

از تالش تا سوباتان حدودا ۳ ساعت طول می‌کشد اگر قصد اقامت در سوباتان را دارید بهتر است ابتدا محل اقامت در سوباتان خود را مشخص کنید و اگر یک روزه از سوباتان بازدید می‌کنید صبح زود حرکت کنید تا بتوانید قبل از غروب آفتاب با خودروهایی که به سمت روستای هشت پر می‌روند، برگردید. کفش مناسب و یک دست لباس اضافه هم بهمراه داشته باشد تا اگر زیر باران خیس شدید یا هوس آبتنی در آبشار به سرتان زد مشکلی پیش نیایید.

اجاره کلبه در سوباتان

اجاره کلبه در سوباتان

سوباتان کجاست؟

منظره مراتع سرسبزی را تصور کنید که گله های اسب های وحشی در میان آن می چرند. کلبه های چوبی که که از دودکش آن ها دود آتش شومینه بیرون می آید. و نسیمی که گل های شقایق دشت را به رقص در می آورد. مگر می شود این همه زیبایی در جایی جمع شوند؟! پاسخ مثبت است. تمام این مناظر در سوباتان دور هم جمع شده اند. مردمانی خونگرم و غذاهایی بسیار جذاب و خوشمزه را هم به جمع آن ها اضافه کنید.

در فاصله ۲۲ کیلومتری شهر لیسار تالش، ییلاقی سرسبز و زیبا با چشم اندازهای منحصر به فرد وجود دارد که می توان آن را بدون تردید، زیباترین جاذبه طبیعی ایران دانست.

اجاره کلبه در سوباتان

اجاره کلبه در سوباتان

بازار سوباتان

بازار سوباتان هم قدمت زیادی دارد. تقریبا هرچیزی که مورد نیازتان باشد را می توانید در بازار سوباتان پیدا کنید. از شیر مرغ تا جون آدمیزاد، از لوازم منزل تا مواد غذایی خوشمزه و کبابی های جذاب! صحبت از کباب شد! غذاهای محلی سوباتان را فراموش نکنید. شاید معروف ترین این غذاها که بوی آن هم در بازار شدیدا به مشام می رسد، کباب بره آن باشد.

اجاره کلبه در سوباتان

اجاره کلبه در سوباتان

اجاره پاترول سوباتان

به دلیل اینکه مسیر رفتن تالش به سوباتان خاکی می باشد و در زمانی بارندگی امکان ترددد وجود ندارد شما میتوانید پاترول کرایه کنید و اما توجه داشته باشید که در زمانیکه هوا خوب و آفتابی باشد با ماشین شخصی هم میتوان رفت. اما برای اطمینان بیشتر بهتر است پاترول و یا نیسان کرایه کنید.

بهترین زمان سفر به سوباتان

بهترین فصل سفر به این منطقه از اواخر اردیبهشت شروع می‌ود. اگر خرداد را برای سفر انتخاب کنید، شقایق‌های این منطقه هم روییده‌اند. به دلیل وزش باد تابستان‌ها هم ییلاق سوباتان خنک است.

چگونه به سوباتان برویم

قبل از رسیدن به لیسار از هر شهری که هستید باید به رشت برسید. از رشت به هشت پر بروید و از هشت پر به سمت جاده اق‌اولر. البته در هشت پر باید خودروهای شخصی‌تان را جایی پارک کنید و با نیسان‌های محلی به  سمت سوباتان رفته و در بازار محلی آن پیاده شوید.

اجاره کلبه در سوباتان

در روستای سوباتان چه می‌بینیم؟

جاهای دیدنی سوباتان یکی دو تا نیست! هر طرف این منطقه را که نگاه میکنی سرشار از دیدنی‌ها و زیبایست. ییلاق پوشیده از چمن زار و گلزار است. کلبه‌های چوبی، گَله‌های دام، اسب‌های وحشی که آزادانه در حال چِرا هستند، چادرهای عشایری، طبیعت بکر و منظره دیدنی بلندترین کوه رشته کوه تالش که در روبروی شما قرار دارد فضایی کاملا رویایی می‌سازد و تجربه‌ای فراموش نشدنی از اقامت در سوباتان را برای شما رقم خواهد زد.

یکی از مناظر زیبایی که نظرتان را در اقامت در سوباتان جلب می‌کند منظره خانه‌های چوبی با سقف‌های شیروانی، پرچین‌ها، سیاه چادرها و کلبه‌هایی (اجاره کلبه در سوباتان بهترین گزینه برای اقامت است)است که از چوب و ملات کاهگِل ساخته شده‌اند و با پنجره‌های چوبی زیبا منظره بی‌نظیری را به وجود آورده‌اند و به نوعی به یکی از نمادها و زیبای‌های اصلی سوباتان تبدیل شده‌اند.

اجاره کلبه در سوباتان

اجاره کلبه در سوباتان

از دیدنی‌های دیگر سوباتان آب و هوای بسیار متنوع آن است که به دلیل همجواری ارتفاعات این منطقه با دریای خرز ایجاد می‌شود. بسیار پیش می‌آید که هوا در یک لحظه ابری، یک لحظه بارانی، یک لحظه تگرگ و رعد و برق و سپس آفتابی می‌شود به طوری که در کمتر از یک ساعت می‌توان تمام این پدیدها را باهم تجربه کرد. عکاسی در بام سوباتان نیز یکی دیگر از تفریحاتی ست که تمام گردشگران انجام خواهند داد!.

شکمگردی و خرید سوغات نیز در روستای سوباتان رواج داشته و بخشی از هر سفر را تشکیل خواهد داد. یکی از غذاهای معروف و پرطرفدار کباب بره است که بوی آن کاملاً به مشام می‌رسد و در رستوران‌های محلی سوباتان سرو می‌شود. از غذاهای محلی عشایر نیز می‌توان به «پندیره ویسوج – سوجا دیله – قورما – قورتماج – سیرجینه – کله پلو – پته – قوزلی بریان و …. » اشاره کرد که اگر بخواهید همه آن‌ها را امتحان کنید به قدری خوشمزه و لذیذ هستند که چند کیلویی اضافه خواهید کرد!.

از سوغات روستا نیز پنیر محلی آن است که بسیار معروف است. همچنین کره و ماست محلی نیز می‌توانید تهیه کنید. در سوباتان چند نوع نان محلی مثل سوجانون و کومبَه پخت می‌شود که اگر کنار خانه‌های چوبی یا چادرهای دامداران را نگاه کنید اغلب زنان عشایری را می‌بینید که پای بساط نان پزی نشسته‌اند و نان می‌پزند. این نان‌ها عطر و طعم خاصی دارد که نباید خوردن آن را از دست بدهید. اگر امکانش را داشته باشید،‌ به همراه آوردن این نان برای مصرف شخصی و سوغاتی نیز مناسب است.

جاهای دیدنی سوباتان

از دیگر مکان‌های دیدنی سوباتان می‌توان به دره ساری داش (سنگ زرد) که به دره عقاب‌ها معروف است، باغداگول(معروف به بهشت گل‌ها)، آلچالق(پارک طبیعی درختان آلوچه)، هاچا داش(جایی که نوک کوه بصورت دوشاخه در آمده)، دشت گل های شقایق(که در خرداد ماه جلوه می کند)، چمنزار وسیع بیدَه پِشت، غار طبیعی گنج خانه، آبشار وِرَزان، بازاچه سنتی، نمایشگاه مردم شناسی عشایری، چشمه باتمان بولاق بین سوباتان و آسبومار و دریاچه زیبای نئور اشاره کرد

سوغات سوباتان

سوغات معروف این روستا، پنیر معروف آن، کره و ماست محلی آن است. در خیاطی های این روستا هم می توانید لباس های محلی پشمی و گرم را تهیه کنید.

اجاره کلبه در سوباتان